خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > هدر رفتن آب در یونیت‌های دندانپزشکی

هدر رفتن آب در یونیت‌های دندانپزشکی

رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو گفت: طبق دستورالعمل الزامات یونیت و صندلی دندانپزشکی، تمامی شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده موظف هستند تا یونیت‌های خود را با شرایط امکان نصب ساکشن های برقی ارائه کنند.

محمد مهدی گلابگیران رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت:
با توجه به اینکه اکثر یونیت‌ها از ساکشن‌های آبی (بزاق کش) استفاده می‌کنند هدر رفت آب در آنها بالاست لذا برای صرفه جویی در آب و همچنین آلودگی‌های احتمالی که در اثر خرابی ساکشن ممکن است به‌وجود بیاید لازم است تا یونیت‌های دندانپزشکی مجهز به ساکشن‌های برقی شوند.

وی ادامه داد: این یونیت ها می‌توانند مکش حداقل ٦٠ لیتر در دقیقه و فشار زیر ٢٠٠ میلی متر جیوه را مهیا کنند.
رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو گفت: این اساس طبق دستورالعمل الزامات یونیت و صندلی دندانپزشکی که در سال ١٣٨٨ به تصویب رسیده و در سایت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی نیز اعلام شده است و تمامی شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده موظفند تا یونیت‌های خود را با شرایط امکان نصب ساکشن‌های برقی ارائه کنند.

وی اظهار داشت: لازم است دندانپزشکان از نصب هرگونه ساکشن‌های آبی و هوایی خودداری کنند، لذا چنانچه خلاف این موضوع رویت شود طبق قانون برخورد خواهد شد.
گلابگیران در پایان گفت: در این میان بحث فرهنگسازی و اطلاع رسانی فواید این کار به جامعه دندانپزشکی و همچنین ارائه تسهیلات لازم جهت محیا کردن و نصب این ساکشن‌ها می‌تواند مفید فایده باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *