خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > راجع به کنگره سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

راجع به کنگره سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

لیلا صدقی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هدف از برگزاری این کنگره آشنایی دندانپزشکان با کارایی حوزه وسایل دیجیتال در دندانپزشکی و مزایا و معایب آن است.
وی با بیان اینکه در این کنگره برنامه های علمی در ۶ سالن و به صورت سخنرانی همزمان ارائه می شود گفت: حدود ۳۰۰ سخنران و مدیر پانل در اجرای برنامه های علمی کنگره حضور دارند و حدود ۶۰ پوستر هم ارائه می شود.
صدقی اظهار کرد: در کنار برنامه های علمی چهار سمینار یک روزه با تکیه بر موضوعات خاص برگزار می شود که اولین سمینار درمورد کاربرد سرامیک ها در دندانپزشکی است که از تاریخچه و طبقه بندی مواد تشکیل دهنده سرامیک ها و انواع آنها تا تراش و قالب گیری، تحویل به بیمار و رفع مشکلات بعد از آن برای دندانپزشکان توضیح داده می شود.
وی افزود: دومین سمینار یک روزه درباره لیزر در دندانپزشکی است که در آن از استادانی دعوت شد که تمام آنها دوره های فلوشیپ لیزر را گذرانده اند و کاربردهای آنرا در قالب اقداماتی که بر روی بیمار انجام داده اند، با نتایج آن توضیح می دهند.
رئیس یازدهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: سمینار بعدی با موضوع چالش در دندانپزشکی در قالب ۴ پانل برگزار می شود که هر پانل به یک موضوع خاص می پردازد.
وی گفت: یک پانل با موضوع درمان با ایمپلنت است که نحوه درمان با این روش مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت، پانل دوم درمورد ترمیم دندان های به شدت تخریب شده، پانل سوم دندانپزشکی دیجیتال یا آنالوگ و پانل چهارم درباره زیبا سازی دندان های قدامی ( دندان های جلو) خواهد بود.
صدقی ادامه داد: موضوع آخرین سمینار یک روزه این کنگره پروتزهای متحرک بر روی پایه های ایمپلنت است، در واقع پروتزهایی که می توانند بر روی پایه های ایمپلنت سوار شوند که بیشتر روی بیماران بی دندان و افرادی که استخوان فک آنها تحلیل رفته و نمی تواند پروتزهای دندانی را نگه دارد، کاربرد دارد ، در واقع برای این افراد پایه ایمپلنت گذاشته می شود و دندان های مصنوعی یا همان پروتزهای متحرک روی آن پایه ها گذاشته می شود.
وی با بیان اینکه یازدهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با همت این انجمن برگزار می شود، گفت: در کنار این برنامه های علمی نمایشگاهی از تجهیزات و مواد دندانپزشکی برپا خواهد شد.
صدقی در پاسخ به این سوال که آمالگام (مواد پرکننده دندان) حاوی جیوه است برای سلامت افراد مضر است یا نه؟ گفت: بله آمالگام حاوی جیوه است و قدیمی ترین ماده ای است که در دندانپزشکی استفاده می شود و همچنان کاربردهای خود را دارد.
وی افزود: البته تحقیقاتی انجام شد و نشان داد که آمالگام می تواند برای بیمار مشکل ساز باشد اما به طور کلی نتیجه تحقیقات جهانی در مورد این ماده این نیست که آمالگام حذف شود در واقع هنوز موارد کاربردی خودش را دارد.

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *